Miništrantské stretnutie spojené s florbalovým turnajom

V sobotu 25. marca sa konalo v našej farnosti miništrantské stretnutie, ktoré sme začali na Farskom úrade krátkou modlitbou a prednáškou na tému: Tajomstvo Veľkonočného trojdnia. V prednáške sme si priblížili tajomstvá našej viery, ktoré budeme sláviť o niekoľko dní v našich kostoloch.

Po prednáške sme sa presunuli spoločne do Sportcentra, kde sme začali florbalový turnaj. Turnaja sa zúčastnilo 18 miništrantov. Najskôr sme sa rozdelili do 4 mužstiev a mohli sme začať. Zápasy boli skutočne veľmi vyrovnané, v jednom zápase museli dokonca rozhodovať samostatné nájazdy. Aj to svedčí o tom, že naši miništranti sú vo florbale skutočne dobrí. Dokonca ani najmladší účastníci turnaja neboli len do počtu, ale podali kvalitné výkony v zápasoch. Víťazom turnaja, ktorí si odniesli krásne diplomy, gratulujeme. Zároveň všetkým zúčastneným ďakujeme za skvelý športový zážitok.

Po turnaji sme sa opäť presunuli do prednáškovej miestnosti na fare. Tam nás už čakal chutný obed, ktorý nám zabezpečil Farský úrad.

Veľké poďakovanie a úprimné Pán Boh zaplať adresujeme pánovi Mariánovi Chovancovi za poskytnutie priestorov Sportcentra v rámci podpory športu a mládeže. Tiež ďakujeme a vyslovujeme Pán Boh zaplať pánovi Ľubošovi Žemlovi za spoluprácu a dozor počas celej akcie.

Veríme, že aj takáto duchovno-športová aktivita pomôže miništrantom vytvoriť si dobrý kolektív priateľov, v ktorom sa budú cítiť dobre a predovšetkým budú spoločne slúžiť Pánovi s radostným srdcom.

Fotogaléria:

Náhľad fotografie Náhľad fotografie Náhľad fotografie Náhľad fotografie Náhľad fotografie Náhľad fotografie Náhľad fotografie

Dnes je 26.4.2024