Farnosť
Púchov

oltár

Tajomstvá Jána Pavla II.

Aké tajomstvá ukrýval Karol Wojtyla? Čo vedel, z Fatimských posolstiev a iných mariánskych predpovedí a zjavení, kontakty s pátrom Piom, jeho zásahy do svetových dejín.

*S predčasnou smrťou pápeža Jána Pavla I. je zviazaná tajomná udalosť, ktorú vyrozprával jeden z najväčších teológov 20. storočia Hans Urs von Balthasar, ktorú získal od sestričky Eriky zo svetského Inštitutu Spoločenstva sv. Jána, a ona mala mnohé „duchovné zážitky“.
V r. 1986 Erike bolo povedané, zapíš toto: Zanedlho bude v Európe katastrofa zapríčinená chemickým zneužitím. Po tej katastrofe nastúpi krátke prenasledovanie islamom. Moja Matka skráti tu katastrofu skrze svoje orodovanie. Všetko, čo sa týkalo J.P.II., jej bolo zjavené. 74.
*Pokoncilové obdobie sa ukázalo ako veľmi búrlivé, predovšetkým pre strašnú krízu v Cirkvi, zvlášť po vydaní encykliky „Humanae vitae“ v r. 1968. Bol to najkritizovanejší pápežsky dokument, pre otázky sexuality a autority pápežstva. Pavel VI. predvídal, k akej devastácii človeka privedie „sexuálna revolúcia“. V tom dramatickom boji mal vedľa seba Karola Wojtylu a pátra Pia z Pietrelciny. Samotné okolnosti predčasnej smrti pátra Pia v r. 1968 môžu ukrývať tajomstvo jeho obety, keď videl, čo sa deje v Božej Cirkvi: „ Mlčí sa o zle. Nehovorí sa o tom, čo je na druhej strane; nejestvujú už posledné veci“. V tom čase 70.000 kňazov vyzlieklo habit a skoro taký istý počet rehoľníčok opustil kláštory. Po smrti Pavla VI. nastúpil Ján Pavel II., nastal úsvit jeho nezvyčajného pontifikátu.111-114.
*Tretie fatimské posolstvo. J.P.II. hovorí: „Keď čítame, že oceány zaplavia celé kontinenty a že ľudia, milióny budú náhle zbavení života...Ruženec je liek na zlo. Musíme sa dobre pripraviť na veľké skúšky.“. Sestra Lucia, posledná vizionárka z Fatimy potvrdila, že J.P.II. previedol zasvätenie sveta i Ruska 25.3.1984 pred sochou P. Márie, a to pomohlo uniknúť v poslednej chvíli pred atómovou vojnou, ktorá sa mala rozpútať v r. 1985, keď krajiny Varšavského paktu mali podozrenie z nukleárneho útoku zo západu a už držali palec blízko „atómového gombíka“. 143.
*Vízie sv. Faustíny o posledných časoch. Pápež J.P.II. istým spôsobom uznal tie časy za „apokalyptické“ a povedal: Stojíme tvárou v tvár najväčšej konfrontácii v dejinách ľudstva, medzi Cirkvou a anti-Cirkvou, Evanjeliom a anti-Evanjeliom, a myslím, že si to široké rady kresťanskej spoločnosti celkom neuvedomujú.161-4.
*Proroctvami nepohŕdajte! Pápež povedal, že dnes je posolstvo Márie z r.1917 aktuálnejšie, než kedykoľvek predtým. 174.
*Panna Mária sa vracala vždy v najťažších časoch pre Cirkev. Zjavenia kresťanských mystikov či prorokov, ktoré nemôžu byť pohltené biblickým zjavením, tak či onak k nemu vedú a sú dôležité pre Cirkev, ako Lurdy či Fatima . stránku života J.P.II., ktorá vyjasňuje mnoho vecí: Od 26. roku života mal mystické zážitky. Tento veľký dar mu dovolil rozoznať aj autentickosť zjavení v Medžugorii a pochopiť veľký plán P. Márie. – My ženy – hovorí vizionárka Mirjana - keď upratujeme dom, robíme veľký neporiadok, ale po ukončení je možné sa radovať. To „upratovanie“ sa ešte len začalo, ale netreba sa desiť. Pápež nás povzbudil: Nebojte sa, otvorte dvere Kristovi! 197.
Medžugorie, to je nádej sveta, hovorí J.P.II. Tento pápež mal veľkú túžbu ísť do Medžugoria. Tajomstvá Medžugoria – ohlásené svetu tri dni pred ich začiatkom – predpovedajú strašné skúšky – ide tu o osudy sveta, ľudstva. Preto prišla Mária. 197.
*Rozhodujúca správa, február 1995. „Nič nechápeš. Tá história z Cicitavecchia je najdôležitejšia. Som ateista, zo židovskej rodiny, teda nemala by ma zaujímať nejaká soška Božej Matky. Ale keď ona naozaj ronila krvavé slzy, to znamená, že sa stal zázrak. To znamená, že Boh jestvuje. Keď Boh jestvuje, tak sa pre nás všetko mení, mení sa celé naše predurčenie. 204. Biskup Grillo spomína: Pápež J.P.II. niekoľkokrát citoval veľkého teológa Hansa urs von Balthazara, pričom mu tiekli slzy „Plač Panny je výzvou na obrátenie ... Civitavecchia... Cicitavecchia... Civitavecchia...“ a rozplakal sa. Tajomstvo toho plaču sa spája s tajomstvom plaču Madony.
*Je teraz jasné, prečo si vybral J.P.II. po atentáte sanktuárium v Collevalenza. Matke Speranze bolo skôr zjavené, že život sv. Otca je ohrozený, preto obetovala svoj život zaňho. Považoval milosrdnú lásku Boha za program svojho pontifikátu a hodnotil, že súčasný svet stojí na pokraji sebazničenia. Pápež to „vedel“, poznal nesmiernu ochranu a zmierujúcu moc, akú má náhradné utrpenie, preto aj v bolestiach odmietal utišujúce prostriedky.
*Je skoro polnoc. „Žijeme na sude s pušným prachom“ povedal na jednej konferencii Robert McNamara, jeden z najväčších svetových expertov na nukleárne zbrane. Veľakrát sme len o vlások unikli, z dôvodu falošných poplachov. Človek sa môže mýliť a omyl učinený v takých podmienkach môže viesť k vyničeniu celých národov. Kombinácia ľudskej mylnosti a nukleárnej zbrane vytvára vysoké riziko atómovej katastrofy. Jeden z viacerých príkladov: V r. 1995 sa v Moskve za raketový útok považoval nórsky experimentálny náboj. Protiútok z „batôžka“ Jelcina bol zadržaný v poslednej chvíli. Je neuveriteľné, že všetky tie prípady, ohlásených 136 alarmov, skončili dobre. Jediné racionálne vysvetlenie je také, že ľudstvo pred vlastnou hlúposťou doposiaľ chránil niekto veľmi silný, dobrý a milosrdný. 243.
Jedna časť vízie Lucie z Fatimy znie: Anjel ukazoval pravou rukou na zem a povedal silným hlasom: Pokánie, pokánie, pokánie. Nie náhodou, Benedikt XVI. v „Spe salvi“ uviedol: Ľudstvo žije vďaka niekoľkým. Ak by ich nebolo, svet by zomrel.
Uvedomujeme si krehkosť našej existencie? K tomu keď ešte si uvedomíme, že uprostred 20 miliónov úlomkov skál, aké Zem stretáva na svojom orbite pri obiehaní okolo slnka, z nich okolo tisíc môžu mať zničujúce následky na našu zem. Potom sú tu ešte aj kométy a tzv. plazmatickú guľu vytvorenú slnkom, v dôsledku nej by sa narušila konfigurácia magnetického poľa zeme a celá zem by ostala v temnote, bez elektriny. (La Stampa). 246-248.
*Záchranná kotva. Nie je nič nebezpečnejšie, než keď svet odmietne Krista. V 20. storočí v dôsledku šírenia antikresťanských ideológii, stihli sa vybudovať celé systémy proti Bohu, a tak sa ocitnúť v pekle. Je treba sa obávať pekla viac ako atómovej vojny. Svet tak veľmi potrebuje pochopiť a prijať Božie milosrdenstvo. Z posolstva Jána Pavla II:
Keď sa privalia vetry pokušení, keď narazíš na útesy pokušení, hľaď na hviezdu, vzývaj Máriu. Keď na loď tvojej duše násilne udiera hnev, chtivosť či nečistota, hľaď na Máriu.
Keď budeš zdesený spomienkou na svoje hriechy, zahanbený špinou svojho svedomia, ustráchaný pri myšlienke na súd a začneš sa ponárať do bezodnej priepasti smútku či zúfalstva, spomeň si na Máriu. V nebezpečenstvách, v strachu, v pochybnostiach, spomeň si na Máriu, vzývaj Máriu. Nech Mária neschádza z tvojich úst, nevzďaľuje sa z tvojho srdca. Aby si získal jej orodovanie, nevzďaľuj sa od príkladov jej cnosti. Keď za ňou pôjdeš, nezblúdiš. Keď ju budeš prosiť, nezúfaš si, keď na ňu budeš myslieť, nezahynieš. Keď ťa ona bude viesť za ruku, nepotkneš sa. Keď ťa bude chrániť, ničoho sa nemusíš obávať. Keď ona bude tvojou sprievodkyňou, neunavíš sa. Keď ti ona bude pomáhať, šťastne dôjdeš do prístavu.
*Ján Pavel II. v svetových dejinách sa osvedčil ako duchovný vodca, ktorý mal aj reálny kontakt s Bohom v rozmere, aký je ťažké si predstaviť.

Knihu napísal Antonio Socci, Vydal Salamon Vladislav, 2O1O, Stará Lubovňa.

« Späť na úvod

Dnes je 25.11.2020

© 2010 v rámci projektu Fara.Sk