Uzdravenie rodových koreňov

Duchovná bieda alebo prekliatie rodiny sa môže prejavovať i viacgeneračným navŕšením rodinnych vzťahov, chorobnou zúrivosťou idúcou generáciami, častými pokusmi o sebevraždu v rodine alebo tragickým úmrtiam, a tiež akoby dedičnými závislosťami alebo záhadnými nemocami Ľudia, ktorých sa to týka, majú pocit, akoby sa im zlo lepilo na päty, často sú v tom sily zla, niekedy i démonické. Niektoré z týchto záťaží postihujúce viac generácií popísal v tejto knihe anglický psychiater S. Kenneth McAll a pacientov uzdravoval skrz Božie vedenie. Knihu opatril predhovorom kňaz Vojtěch Kodet.
Medzi dvoma osobami môže vzniknúť „syndróm spútanosti“. Jedna osoba ovláda druhú.17
Spútanosť medzi ľuďmi môže pokračovať i po smrti.27. Keď sa jedná o intímny vzťah, také puto musí byť prerušené, lebo je deštruktívne. Georgina, 23.ročná učiteľka, diagnóza: schizofrénia. Roky mala lesbický vzťah so zdravotnou sestrou, ktorá zomrela, prichádzala s ňou i potom do kontaktu, spolu hovorili, vtedy Georgina ležala v posteli a nevnímala okolie. Šli sme spolu za kňazom, ktorý pred oltárom preťal puto tým, že poručil ovládajúcemu duchu ísť „v mene Ježiša Krista na určené miesto“ a bol pokoj.
Jeden angl. kňaz 40 rokov trpel koktavosťou a mal ekzémové vyrážky na tvári.42. Liečba nepomáhala. Z jeho rodokmeňu vysvitlo, že jeho brat spáchal sebevraždu a medzi príbuznými došlo k dvom úmyselným a k dvom neúmyselným potratom. Muž položil svoj rodokmeň na oltár a slúžili sme sv.omšu. Pri obetovaní darov cítil som prítomnosť Pána a on povedal: „Neúmyselne potratené deti sú v nebi, ich mama milovala a často sa za nich modlila“. Až po siedmej bohoslužbe bol muž, čo spáchal samovraždu, konečne prijatý do svetla a od tej doby bol koktavý kňaz uzdravený od koktavosti aj od ekzémových vyrážok. Koľko je treba sv.omší? Všetko záleží na tom, koľko lásky zomrelý potrebuje a koľko lásky sú mu schopní žijúci dať.
Ježišova prvá Eucharistia neuzdravila Judáša ani Petra. I my v Eucharistii si môžeme vybrať, či prijmeme život podľa Ježiša – zmenu. Joe bol od detstva vodca zločincov a dostal sa do väzenia a tu prežil proces dlhodobej zmeny životného štýlu, prijal Božie odpustenie, odpustil sám sebe aj polícii a snažil sa pomôcť tým, ktorým ublížil. Skúsenosť Ľ.K.Menniagera je obdobná, tvrdí, treba si povedať: „Som hriešnik zodpovedný za svoje zlé činy, ale s pomocou Božou sa môžem zmeniť“. Závislý človek však nebude chcieť pripustiť, že sa môže zmeniť, ale bude stále obviňovať svojich predkov alebo sily zla. Toto oslobodenie je svojim spôsobom podobné tomu, ako dostať sa z moci alkoholu. Alkoholikom chýba enzým, ktorý metabolizuje alkohol v tele. V oboch prípadoch takíto ľudia potrebujú pomoc, program.46.
Príbeh Claudy to potvrdzuje. Mala 51 r., trpela chronickou schizofreéniou dlhé roky, liečba nepomáhala, lieky nedokázali ovplyvniť jej záchvaty vzteku a halucinačných stavov. Prestala vidieť a hovoriť, stlstla.
Každé dieťa, ktoré prežilo zranenie v lone matky, by malo prijať modlitbu za uzdravenie skrz Ježišovu lásku v eucharistii.57. Pri liečbe „sérum pravdy“ si jedna pacientka v USA sprítomnila výrok svojho otca pred svojim narodením: „Ak to bude dievča, zmárnim ju“. Nastalo uzdravenie, až odpustením. Akú hrôzu a bezmocnosť zažíva dieťa v lone matky, keď sa naň pripravuje potrat. Deti, ktoré to zažili, také deti sú tým poznačené na celý život. Ak sa potrat z nejakých príčin nakoniec neuskutočnil, prejavuje sa to takým podvedomým nepriateľstvom voči rodičovi, ktorý si potrat želal.

Niektorí pacienti sa pokúšali o sebevraždu. Každý rok v rovnaký deň. Bol to deň, keď ich matky sa snažili o potrat. Klinický psychológ Andrew Feldnar dokázal, že vznik pamäti sa datuje od momentu počatia, od chvíle spojenia vajíčka so spermiou,dokáže zaznamenať spomienky,hoci mozog sa vytvorí až v štrnástom týždni! Od 5.-ho mesiaca si mama môže vyskúšať, ako dieťa reaguje na jej lásku. Keď priloží svoje dlane zo strán na brucho, dieťa presunie zadoček do jamky ruky svojej milovanej matky. Ide o „kúpeľ lásky“.58.

Náš duch dokáže byť vnímavý k tým, ktorí zomreli a neboli s láskou zverení J.Kristovi. „Moja matka je vrah, spláchla moju sestru Melissu do záchoda“ hovorí Joan. Išlo o samovoľný potrat. Slávili sme sv.omšu s eucharistiou za Melissu a v rodine nastala zmena. Emociálne výlevy Joan prestali a bola uzdravená z epilepsie. I migrény matky prestali. Ale ich otec Graham v práci odpadol. Príčina bola v jeho matke, ktorá jeho manželstvu nežičila a nemala manželku rada. Graham preto znenávidel svoju matku a nezúčastnil sa ani jej pohrebu. Na to celá rodina sa zúčastnila sv.omše za matku a Graham sa uzdravil. Mnohí pacienti sú zviazaní okultizmom, ide o astrológiu, omija board, automatické písanie, horoskopy, veštenie, spirituistické seancie, tarotové karty, čarodejníctva, transcendentálne meditácie.

V Bermudskom trojuholníku bez stopy zmizli lode, lietadlá. V r.1977 sa na mnohých miestach Anglie a i v Bermudách slúžili sv.omše za duchovné vyslobodenie všetkých, ktorí tu zomreli. Prekliatie z tohto obávaného miesta bolo odstránené a od tej doby k nehodám tu nedošlo. Čo bolo príčinou? V dávnych časoch sa tadiaľto plavili lode s otrokmi a keď už sa otroci stali nepredajní, tak ich na tomto mieste hádzali cez palubu do mora, skoro dva milióny ich tu zahynulo.69.

Mnoho ľudí sa riadilo návodmi tejto knihy. Zúčastnili sa sv.omše s eucharistiou a odovzdali svoj rodokmeň Bohu a prosili o odpustenie za minulé krivdy. Výsledkom boli uzdravenia nielen ich, ale aj vzdialených príbuzných.

Z kresťanskej knižnice, 2007 Púchov.

Dnes je 20.10.2018